kosmetyki naturalne

Jakie walory mają kosmetyki naturalne?

Czy warto stosować kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne to bardzo ceniony produkt na rynku szczególnie w obecnych czasach. Jest ogromna potrzeba zwracania uwagi na produkty naturalne, ekologiczne, ponieważ wpływa to nie tylko na klimat, ale i samopoczucie człowieka. Najczęściej kupują je kobiety, które zachęcają innych do stosowania produktów naturalnych. Producenci coraz chętniej zaprzestają używania składników chemicznych, parabenów, czy innych dodatków po to aby skóra nie wchłaniała tyle co dawniej. Współczesne kosmetyki naturalne są produkowane głównie z ekstraktów ziół, roślin, kwiatów, owoców, a nawet warzyw. Są dostępne jako produkt gotowy, ale można go też zrobić samemu w domu. Wiele kobiet poleca ciekawe warsztaty na ten temat, w których także i one uczestniczą. Okazuje się, że zrobienie domowego kosmetyku jest i łatwe i tanie, a składniki są ogólnodostępne. Można samemu dobrać kolor, zapach, konsystencję, a także ilość, co sprawi, że kosmetyk się nie zepsuje i będzie miał krótka datę przydatności. Wybór powinien być podyktowany rodzajem skóry, alergiami, ulubionymi zapachami, a nawet dolegliwościami. Można wspólnie z dermatologiem ustalić parametry używanych kosmetyków, by nie uczulały a skóra je zaakceptowała. 

Ile kosztują kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne kupowane w sklepach ekologicznych mają wyższe ceny niż te znane i markowe. Jest to efekt efektywniejszej pracy nad kosmetykami, po to aby służyły dla skóry, a nie ją niszczyły. Ilość składników jest o wiele mniejsza, ale za to są bardziej wartościowe i czasami nawet droższe. Muszą być certyfikowane, z krajów, gdzie jest czyste powietrze oraz woda, dlatego ta cena jest taka wysoka. Średnio kosztują od 50 do nawet 300 złotych za dany kosmetyk, jednak te różnice stale się zmieniają. Zależy to od popularności, trendów a także dostępności produktów oraz składników. Najtańsze są kosmetyki naturalne zrobione w domu, ponieważ wystarczy do tego miód, jogurt naturalny, owoce, warzywa, czy nawet mleko. Bardziej zaawansowane składniki kupuje się w sklepach internetowych i wówczas można tworzyć według podanych receptur. Kosmetyki produkowane w ten sposób zawierają małe ilości składników, dlatego po kilku tygodniach trzeba je wytwarzać na nowo. Ma to zalety, ponieważ odchodzą koszty zbędnych opakowań czy reklamy i transportu. Czasami jeden kosmetyk może być i do twarzy i do ciała i do rąk, dlatego koszty zmniejszają się wielokrotnie. Najtańsze kosmetyki ze sklepów ekologicznych na zamówienie mogą kosztować około 100 złotych, a w zestawie mogą być też dla dzieci czy mężczyzn. Cała rodzina może je zastosować i wtedy koszty użytkowania są jeszcze mniejsze.  

czarna pasta do zębów

Czarna pasta do zębów – absolutny hit!

Czym jest czarna pasta do zębów?

Czarna pasta do zębów jakiś czas temu pojawiła się na rynku stomatologicznej profilaktyki. Obecnie w Internecie, aż huczy o pastach czarnych do mycia zębów. Czym nie jest, a czym jest oraz przede wszystkim dla kogo przeznaczona jest ta pasta – to pytanie, na które powinniśmy poznać odpowiedzi. Czarna pasta do mycia zębów zawiera niecodzienny swój jak na pastę do zębów kolor. Czarny kolor bierze się od zawartości węgla aktywnego. Węgiel pozyskiwany wykazuje absorbujące działanie w stosunku do przebarwień, które są zewnętrznego pochodzenia. Chodzi o przebarwienia powstałe z: barwiących soków, czerwonego wina, herbaty, kawy czy też tytoniu. Zaleta tychże past, to fakt, że mamy do czynienia z brakiem konieczności stosowania środków ściernych agresywnych. Pasty zapobiegają powstawaniu nazębnej płytki poprzez antybakteryjne działanie. Do tego normalizują także pH śliny, które wzmacnia ochronne działanie. Czarna pasta do zębów przywraca bezpiecznie biel naturalną zębów jak i także wykazuje działanie zadowalające u osób posiadające skłonności do odkładania nazębnego kamienia. 

Co na to dentyści?

Dentyści również są za korzystaniem z czarnych past. Jednak musimy wiedzieć, że ostrożnie do temu powinni podchodzić pacjenci, którzy mają osłabione szkliwo, które dodatkowo ma skłonność do erozji. Możemy doprowadzić do skutku odwrotnego, a więc do przyciemnienia szkliwa. W dużej mierze producenci past wzbogacają sam skład past o takie składniki, które potencjalnie równoważą zagrożenia. W związku z tym niezalecane jest stosowanie tylko i wyłącznie węgla aktywnego czystego na nasze zęby.

Słowem podsumowania

Czarne pasty wybielające do mycia zębów z węglem aktywnym usuwają ze szkliwa zębów przebarwienia i to bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków ścierających agresywnych. Produkty marek dobrych poprzez skład swój jednocześnie mogą pomóc na regenerację szkliwa zębów. Nie możemy także stosować wybielających past na szkliwo osłabione. Ostrożność powinniśmy także zachować przy nadwrażliwości zębów. Czarna pasta do zębów równocześnie może być stosowana z produktami, które remineralizują szkliwo. Samodzielnie oczywiście nie wolno nam produkować mieszanek na bazie aptecznego aktywnego węgla. Oczywiście każdy z nas powinien się upewnić podczas wizyty u stomatologa czy może stosować czarną pastę czy też raczej nie jest to dla nas odpowiedni produkt. Każdy z nas ma inne uzębienie oraz każdy z nas ma inny stan naszych zębów. Dentysta przede wszystkim oceni stan naszego szkliwa. Wówczas będziemy już pewni czy genialna czarna pasta do zębów jest produktem dla nas. 

babuszka agafia szampon

Magiczny szampon

Każda przedstawicielka płci pięknej ma tendencję do podkreślania naturalnego piękna swoich włosów, a szampon jest niezbędnym środkiem do ich pielęgnacji. Obecnie rynek kosmetyków reprezentowany jest przez szeroką gamę produktów pielęgnacyjnych, wśród których produkty naturalne zajmują czołowe pozycje. Produkty składające się z naturalnych składników zajmują szczególne miejsce wśród konkurencji, ponieważ taki szampon jak Babuszka Agafia szampon wspomaga zachować zdrowy wygląd struktury włosów, a także pozbyć się problemu z pojawieniem się łupieżu.

Magiczny szampon „Babci Agafii”

Każdego dnia nasze włosy mogą wyglądać bardziej atrakcyjnie i uroczo nie tylko dzięki regularnej pielęgnacji i odżywianiu, ale także dzięki odpowiednio dobranym środków do ich wzmocnienia. Do takich należą szampony, stworzone według starych receptur „Babcia Agafia”.

Starożytne receptury syberyjskie, cenione przez zielarzy, są zebrane dzisiaj w kosmetykach naturalnych – „Babuszka Agafia”. Znana rosyjska marka wykorzystuje do produkcji wyłącznie naturalne surowce, jest znana z produkcji wysokiej jakości szamponów, masek, wszelkiego rodzaju mydeł, które może pozwolić sobie każdy dzięki przystępnej cenie.

Cała seria szamponów „Babci Agafii” zawiera kosmetyki na cedrowym, brzozowym, łopianowym oraz kwiatowym propolisem. Cedrowy propolis wzmacnia włosy, brzozowy aktywnie odbudowuje zniszczone włosy, łopian chroni włosy przed  uszkodzeniem oraz zmniejsza ich wypadanie. Szampon z kwiatowym propolisem zwiększa objętość włosów, jednocześnie robiąc ich jedwabiście gładkimi. 

Szampony „Babci Agafii”

  • dla wzmocnienia i wzrostu włosów. Te szampony są hitami sprzedaży, głównym składnikiem jest woda bogata w aktywne składniki z głębokich pokładów ziemi i połączenie siedemnastu ziół syberyjskich. Ta są: biały miód, syrop z pędów sosny oraz olej łopianowy. Taka kompozycja świetnie wzmacnia włosy, dodając im grubości i objętości;
  • przeciw wypadaniu włosów. Najlepszym wśród takich szamponów jest „Wzmocnienie nr 1” z ekstraktem z propolisu cedrowego, olejem łopianowym oraz propolisem brzozowym;
  • przeciwłupieżowe, wśród których numerem jeden jest szampon „Czarny”, który doskonale walczy łupieżem;
  • szampony do codziennego użytku. Jeżeli mamy potrzebę codziennie utrzymywać w czystości, optymalną będzie miękka kompozycja szamponów dla codziennego użytku. 

Uzdrawiająca moc ziół syberyjskich łączy się w każdym szamponie z życiodajnym działaniem naturalnej wody, odżywczych olejków i pielęgnujących składników.  Za każdym razem, używając szamponów „Babci Agafii”, otrzymujemy kompleksową pielęgnację włosów bez parabenów, SLS i innych chemicznych składników.

Przy codziennym stosowaniu szamponów tej marki pojawiają się już widoczne efekty. On zapewnia szybki wzrost włosów, daje im siłę i przywraca utraconą energię.