Czy warto stosować lakiery hybrydowe Semilac?

2021-08-04

Od lat Semilac produkuje najwyższej jakości lakiery hybrydowe oraz produkty do manicure, pielęgnacji paznokci oraz make up.


Dlaczego Semilac?

Produkty Semilac wyróżniają się przede wszystkim jakością, która jest tak ważna w przypadku lakierów hybrydowych. Zastosowane składniki sprawiają, że lakier jest trwały, odporny na zużycie i co najważniejsze – na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odpryski czy zadrapania. W odróżnieniu od innych marek, Semilac oferuje nam olbrzymi wybór kolorów, które są głęboko nasycone, a także ma w ofercie specjalne lakiery, takie jak lśniący pył, efekt kociego oka czy lakier, który zmienia swój kolor w zależności od kąta padania światła. To także jedyna polska marka, która sprzedaje zestawy startowe do wykonywania manicure. Te zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy chcą samodzielnie dbać o swoje paznokcie. Zestawy można zindywidualizować – tj. dobrać je pod kątem swoich potrzeb i możliwości.


Lakiery hybrydowe Semilac – jakość i trwałość

Jak mawiała Coco Chanel - „ręce to wizytówka kobiety”. Zadbane paznokcie i dłonie przyciągają wzrok, a także dodają kobiecie pewności siebie i odzwierciedlają jej indywidualność. Jeszcze kilkanaście lat temu kobiety musiały malować paznokcie kolorowym lakierem co 3-5 dni. Lakiery hybrydowe pozwalają utrzymać nasycony kolor nawet przez trzy tygodnie. Lakier hybrydowy Semilac to hybryda zwykłego lakieru do paznokci i żelu przedłużającego trwałość. Równie łatwo układa się na płytce paznokcia, jak zwykły lakier, co ułatwia stosowanie go w domu. Ze względu na to, że lakier hybrydowy ma właściwości żelu, nadaje paznokciom dodatkową sztywność. Lakier hybrydowy wzmacnia płytkę paznokcia, co jest szczególnie ważne dla pań, które są posiadaczkami cienkich i łamliwych paznokci. Lakier hybrydowy utwardza się w specjalnej lampie, co zajmuje średnio 0,5-1 minuty.


Rodzaje lakieru

Obecnie lakiery hybrydowe dostępne w ofercie firmy można podzielić ze względu na systemy powłokowe. Istnieją systemy jednofazowe, dwufazowe i trójfazowe. System jednofazowy zakłada użycie tylko jednej butelki - lakieru hybrydowego „3 w 1”. Łączy bazę, kolor i top coat. System dwufazowy wymaga nałożenia warstwy nawierzchniowej na lakier żelowy. Sam lakier hybrydowy łączy w sobie właściwości koloru i bazy, dzięki czemu nie jest wymagane stosowanie bazy. System trójfazowy oznacza, że do powlekania należy użyć trzech środków: lakieru bazowego, lakieru kolorowego i lakieru nawierzchniowego. Stosowanie systemów jednofazowych lub dwufazowych pozwala zaoszczędzić czas, ale są one znacznie gorsze pod względem trwałości od systemu trójfazowego i nie nadają się do miękkich i cienkich paznokci. Czas noszenia powłoki z jednofazowymi lub dwufazowymi lakierami żelowymi wynosi 1-2 tygodnie. Przy stosowaniu dwufazowych lakierów żelowych należy zwrócić szczególną uwagę na dobór topu, aby nadać manicure większej trwałości.

Pomimo konieczności użycia kilku środków, system trójfazowy jest najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio dobrana baza zmniejsza ryzyko odpryskiwania i łuszczenia się paznokcia. Ponadto pozwala na wykonanie wyrównania, ukrywając tym samym niedoskonałości płytki paznokcia. A za pomocą top coat-u możesz stworzyć idealny blask i uzyskujesz dodatkową ochronę dla lakieru hybrydowego. Oczywiście wyższa jakość i trwałość, oznacza także wyższy koszt. Systemy trójfazowe dostępne w ofercie firmy, kosztują nieco więcej, ale ich zakup należy traktować jako inwestycje, zwłaszcza jeśli celem manicure jest zwiększenie odporności płytki paznokcia na uszkodzenia.